Eliptik Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi ("Şirketimiz" veya "Eliptik Yatırım") olarak, web servis ve dijital kanallarımızın herhangi birini kullanan müşterilerimizin veya üçüncü kişilerin ("Kullanıcılar") kişisel verilerinin gizliliğinin korunması, bu hususlarda şeffaflık ve karşılıklı güven oluşturmak önceliklerimizdendir. Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yeni nesil dijital aracılık anlayışı, müşteri memnuniyeti ve müşteri bilgilerinin gizliliği odaklı hizmet felsefesi ile sermaye piyasalarında aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Bu kapsamda Web servis ve dijital kaynaklarımızda (eliptikyatirim.com, hisse.btcturk.com, BtcTurk Hisse mobil) vermiş olduğunuz bilgilerin gizliliğinin koruması, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla veri sorumlusu olarak uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

 • Eliptik Yatırım’ın iş süreçleri ve faaliyetlerinin kişisel verilerin korunması amacıyla hazırlanan şirket içi politika ve kurallara uygun yürütülmesi sağlanmaktadır.
 • Kişisel verilerin korunması için oluşturulan iç politika ve kurallara uygunluğun belirli periyotlarda denetimi gerçekleştirilmekte ve ihtiyaç ve imkanlara göre mevcut veri güvenliği sisteminin sürekli olarak geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
 • Kişisel verilerin korunması için oluşturulan iç politika ve kurallara uygunluğun belirli periyotlarda denetimi gerçekleştirilmekte ve ihtiyaç ve imkanlara göre mevcut veri güvenliği sisteminin sürekli olarak geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
 • Kişisel verilerin korunması mevzuatı ve bu doğrultuda hazırlanan şirket içi politika ve kurallar konusunda çalışanlarda farkındalık yaratılmasına yönelik çalışmalar yürütülmektedir.
 • Kişisel verilerin şirket içinde ve dışında güvenliğini sağlamak ve verilere yetkisiz erişimi önlemek üzere gerekli bilgi güvenliği tedbirleri uygulanmaktadır.
 • Çalışanlardan 3. Kişi olarak veri işleyen kişi ve kurumlardan verilerin gizliliği ve korunması için gerekli beyan ve taahhütler alınmakta, bu beyan ve taahhütlere aykırılık belirli yaptırımlara bağlanmaktadır.
 • İletilen bilgilerin güvenliği açısından Eliptik Yatırım sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmaktadır.
 • Müşterilerin onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşım yapılmamaktadır. Şirketimizin tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Şirketimiz bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır.
 • Gizlilik Politikasında yer alan taahhütlerimiz sadece web servis ve dijital kanallarımız için geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Link ile ulaşılabilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web servis ve dijital kanallarımız aracılığıyla herhangi bir amaçla geçilen diğer web sitelerinin gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan Eliptik Yatırım sorumlu değildir.
 • Bu internet sitesinde verilen bilgiler, "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. Eliptik Yatırım, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemekte ve bu bilgilerdeki hatalar ya da eksiklikler nedeniyle sorumluluğu, açık bir şekilde reddetmektedir. Bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi; mülkiyet, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.
 • Web servis ve dijital kanallarımızın kullanımı sırasında herhangi bir performans arızası, hata, eksiklik, kesinti kusur, işletme ve/veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ve/veya hat ve/veya sistem arızası sonucu ortaya çıkan doğrudan ya da dolaylı zarar, ziyan ve masraflar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan, Eliptik Yatırım ve/veya çalışanları, bu tür bir zarar ve ziyan olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar.


Web adresimiz www.eliptikyatirim.com veya uzantıları ve bunlarla birlikte ama bunlarla sınırlı olmamak üzere mobil uygulama, sosyal medya sayfalarımızı ve/veya dijital kanallarımızı ziyaret etmeniz, hizmet ve ürünlerimizi kullandığınız veya destek hizmetlerimizden yararlandığınız durumlar gibi her türlü online ve dijital kanallarımız üzerinden ziyaret ettiğiniz anlarda otomatik olan veya olmayan yöntemlerle kaydettiğimiz ve elektronik olarak bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz, öncelikle taleplerinizin yerine getirilmesini temin edebilmek, daha sonra ise size daha iyi hizmet sunmak amacıyla kullanılacaktır.

Kişiler verilerinizin Eliptik Yatırım tarafından işlenmesi ile ilgili daha detaylı bilgiye Kişisel Verilerinin Korunması'ndan ve Çerez Politikası'ndan ulaşabilirsiniz.

Onaylı veri tabanımızda yer almanız halinde ise, Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerle ilgili olarak tanıtım, pazarlama ve promosyon faaliyetleri yapılması için ileti gönderilebilecektir. Şirketimiz tarafından gönderilen iletileri almak istemiyorsanız, size sunulan reddetme hakkını kullanarak örneğin; "Eliptik Yatırım’dan hizmet tanıtımına ilişkin herhangi bir e-posta almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız." bağlantısına giriş yaparak, ilgili kanala ait listemizden ayrılabilirsiniz.